Aktualny czas: 05-27-2017, 09:45 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kąpiel w krochmalu
03-05-2015, 06:36 AM
Kąpiel w krochmalu
Dziecko ma wysypkę, koleżanka wspomniała, że jej mama wspomniała o kąpielach w krochamlu. Znacie jakiś przepis?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-05-2015, 06:58 AM
RE: Kąpiel w krochmalu
Ja też słyszałam o tej metodzie, na szczęście sama nie musiałam jej stosować. Zadzwonię do mamy i jak się dowiem to skrobnę na forum Smile
08-17-2016, 05:41 PM
1 kopiata łyżka mąki ziemniaczanej na 3 litry wody.
1
Na 3 litry potrzebujemy 1 kopiatą łyżkę mąki ziemniaczanej. Jeśli wanienka ma 6 litrów to bierzemy 2 łyżki.
2
Jeśli chcesz umyć dziecko mydłem to zrób to przed kąpielą w krochmalu. Ogólnie, to jeśli twoje dziecko nie jest bardzo brudne (tylko np. spocone) to nie musisz w ogóle używać środków myjących. Wystarczy sama kąpiel w krochmalu.
3
Odmierzoną ilość mąki ziemniaczanej rozpuszczamy w zimnej wodzie (szklanka wody na łyżkę mąki). Dokładnie mieszamy, przelewamy do dużej miski a następnie zalewamy czajnikiem wrzątku cały czas energicznie mieszając, aby nie porobiły się grudki.
4
Tak przygotowany krochmal (rozpuszczona mąka ziemniaczana) wlewamy do wanienki dziecka i uzupełniamy wanienkę chłodną wodą.
5
Przygotowany roztwór krochmalu z wodą powinien być przy sprawdzaniu ręką przyjemnie śliski, zaś jego temperatura powinna wynosić 38 stopni.
6
Kąpiel w krochmalu powinna trwać około 5-10 minut.

bezpieczne zabawki do kąpieli
09-12-2016, 11:49 PM
Po przygotowaniu kąpieli dla noworodka odczekaj chwilę, aż woda nieco przestygnie i odparuje nadmiar chloru występujący w wodzie wodociągowej.
Kąpiel w krochmalu noworodka powinna trwać do 15 minut, po kąpieli nie pocieraj ręcznikiem o skórę dziecka, a tylko osusz ją delikatnie.
Jeśli nie masz pod ręką termometru, żeby zmierzyć temperaturę wody, możesz zrobić to łokciem – jeśli nie odczuwasz wyraźnego chłodu lub ciepła to woda jest odpowiednia.
Dziecko do wody wkładaj bardzo powoli, tak aby go nie przestraszyć.
Nigdy nie zostawiaj malca bez opieki podczas kąpieli

oprawa prac dyplomowych
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-09-2017, 05:32 AM
Dla dziecka: wanna dziecięca., Dla dorosłego: wanna lub plastikowy zbiornik na wodę (wystarczająco duży, aby zanurzyć całe ciało), Dla dziecka: 1/2 szklanki skrobi., Dla dorosłego: 2 szklanki skrobi., Ręcznik do ciała., Ręcznik do twarzy.

wypożyczalnia samochodów kempingowych
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości